Zachodniopomorski Szlak Żeglarski

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski (ZSŻ) to sieć nowych i zmodernizowanych portów i przystani jachtowych na Pomorzu Zachodnim, zlokalizowanych nad Odrą, nad jeziorem Dąbie, w otoczeniu Zalewu Szczecińskiego oraz na wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

W żadnej innej części Polski nie ma tak szerokich możliwości żeglowania. Można tu pływać przez wiele dni, podróżując od portu do portu, doskonaląc swoje umiejętności na różnorodnych akwenach, o różnym stopniu trudności. Odległość pomiędzy nowoczesnymi i atrakcyjnymi portami nie przekraczają 20-30 mil morskich, to jest kilku godzin spokojnej żeglugi. Daje to możliwość kierowania się w ciągu jednego dnia do następnego portu docelowego na szlaku i umożliwia bezpieczne, turystyczne żeglowanie nie tylko wytrawnym żeglarzom, lecz także mniej doświadczonym pasjonatom żeglarstwa, nawet z rodzinami. Akweny są zróżnicowane, pełne urokliwych zakątków, a dla spragnionych prawdziwej morskiej przygody – także niełatwych wyzwań.

Porty i przystanie mają przyjazną, nowoczesną, świeżo zmodernizowaną infrastrukturę z bogatym zapleczem usługowym. Są zlokalizowane w miejscowościach o dużych walorach turystycznych oferujących bogate możliwości ciekawego spędzenia czasu.

Wartość zaplanowanego na lata 2007-2013 projektu inwestycyjnego – Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – oszacowano na ponad ćwierć miliarda złotych. Dziś jego rosnąca popularność w kraju i za granicą, wskazuje jednoznacznie na to, że w województwie zachodniopomorskim powstała nowa wzorcowa marka turystyczna.
Zachodniopomorski Szlak Żeglarski to najkrótsza droga wodna z Berlina do Skandynawii. Skomunikowana jest z drogami wodnymi Wielkopolski i prowadzi aż do Gdańska.

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski to wymarzone miejsce do żeglowania, wypoczynku i dobrej zabawy.

Udostępnij tę stronę
Skip to content