Kalendarz wydarzeń Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego

TERMIN NAZWA MIEJSCE ORGANIZATOR KLASY PUCHAR ZOZŻ MŻPP PBP Uwagi
01 – 02
maja
Szczecin Match Race 2021,
grade2 Polish Match Tour
Szczecin, Dąbie MT Partners, Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego matchracing
15 – 16
maja
Regaty otwarcia sezonu Zalew Szczeciński ORC, KWR Puchar Sezonu KWR Puchar Sezonu ORC wsp. 1,25
22 – 22
maja
Regaty o Złotą Kotwicę
Dyrektora OSiR Goleniów
Jezioro Dąbie OSiR Goleniów
22 – 23
maja
Regaty o Puchar Magnolii Zalew Szczeciński Centrum Żeglarskie ORC, KWR

Puchar Sezonu KWR

Puchar Sezonu ORC

wsp. 1,25 PBP
28 – 31
maja
Puchar Dziwnowa
w klasie Optimist
Bałtyk, Dziwnów KSW Baltic Dziwnów Optimist
29 – 30
maja
Morskie Integracyjne
Regaty Turystyczne
Zalew Szczeciński Fundacja Eisenhowera
29 – 30
maja
Puchar Dnia Dziecka Jezioro Dąbie Centrum Żeglarskie

Opti, Laser,

29er

03 – 06
czerwca

Offshore Race Week Bałtyk, Nexo JK Nexo, Tomasz Pi rski ORC, KWR

Puchar Sezonu KWR

Puchar Sezonu ORC

wsp. 1,00 REGATY ODWOŁANE

05 – 06
czerwca

„Żagle 2021” XX l Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Złocienieckiej i Puchar Starosty Drawskiego, Wojewódzka Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Okręgu Województwa Zachodniopomorskiego Jezioro Siecino, wyspa Ostrów UKS Szkwał Złocieniec

ISA 407,

Optimist, Laser

4,7, Europa

19 – 19
czerwca

Regaty o Puchar Komandora LOK Jezioro Dąbie JK LOK Szczecin JK LOK Szczecin

Puchar Sezonu KWR

Puchar Sezonu ORC

wsp. 1,00

19 – 20
czerwca

Mistrzostwa Województwa
w klasie Laser
Bałtyk, Kołobrzeg Kołobrzeska Grupa Regatowe Laser 4,7

19 – 20
czerwca

Świnoujście Match Race 2021
– grade1
Zatoka Pomorska, Świna

MT Partners, Towarzystwo

Żeglarstwa Regatowego

match racing

19 – 20
czerwca

Puchar Miedwia Jezioro Miedwie, Morzyczyn KZ Jomitoka

Omega, T1, T2,

T3, KWR,

optimist, Open

26 – 27
czerwca

Regaty Dni Morza – Świnoujście Bałtyk, Świnoujście JKMW Kotwica Świnoujście ORC, KWR

Puchar Sezonu KWR

Puchar Sezonu ORC

REGATY ODWOŁANE
01 – 04
lipca
Regaty Gryfa o Puchar
Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego
Bałtyk, Świnoujście MKŻ Bryza ORC, KWR

Puchar Sezonu KWR

Puchar Sezonu ORC

wsp. 1,75 PBP
03 – 04
lipca
Bałtycki Puchar Klas Jezioro Jamno, Koszalin Jacht Klub Koszalin

europa, optimist

gr. B, ISA 407

10 – 10
lipca
Regaty Stepnica Roztoka Klub Żeglarzy Samotników ORC, KWR

Puchar Sezonu KWR

Puchar Sezonu ORC

wsp. 1,25
16 – 25
lipca
Etapowe Regaty Turystyczne Bałtyk, Zalew Szczeciński ZOZŻ ORC, KWR ORC, KWR PBP
17 – 18
lipca
Eco Regaty Puchar Burmistrza
Gminy Trzebiatów
Mrzeżyno KSW Baltic Dziwn w / Gmina Laser

30 lipca –
01 sierpnia

Mistrzostwa Okręgu ORC Zalew Szczeciński ZOZŻ ORC Puchar Sezonu ORC wsp. 1,75

nazwa oraz data regat może ulec

zmianie

31 lipca –
03 sierpnia
TTSR 2021 Szczecin

03 – 08
sierpnia

Regaty Unity Line Bałtyk Unity Line ORC, KWR

Puchar Sezonu KWR

Puchar Sezonu ORC

wsp. 1,50 regaty przeniesione na 2022 rok

05 – 08
sierpnia

„Żagle 2021” XVI Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 11, Mistrzostwa Polski Polskiej Floty Klasy ISA 407 Puchar Starosty Drawskiego Jezioro Siecino, wyspa Ostrów UKS Szkwał Złocieniec ISA 407, Optimist

05 – 08
sierpnia

Baltic Jazz Regatta Bałtyk, Nexo JK Nexo, Tomasz Piórski ORC, KWR

Puchar Sezonu KWR

Puchar Sezonu ORC

PBP

07 – 08
sierpnia

Polska Liga Żeglarska – I liga Polska Liga Żeglarska – I liga

MT Partners, Towarzystwo

Żeglarstwa Regatowego

09 – 13
sierpnia

Mistrzostwa Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych Fundacji Sailportal.pl Szczecin, Świnoujście, Bałtyk Fundacja Żeglarska Sailportal.pl ORC, KWR

09 – 13
sierpnia

XXI Baltic Polonez Cup Race 2021 Bałtyk Fundacja Żeglarska Sailportal.p ORC, KWR

Puchar Sezonu KWR

Puchar Sezonu ORC

wsp. 1,50

14 – 15
sierpnia

Polska Liga Żeglarska – ekstraklasa Jezioro Dąbie

MT Partners, Towarzystwo

Żeglarstwa Regatowego

21 – 22
sierpnia

Regaty Międzymieliźniane Zalew Szczeciński UKS Albatros

20 – 22
sierpnia

Mistrzostwa PSKO do lat 13

20 – 22
sierpnia

Europa Cup Bałtyk, Dziwnów EurILCA Laser

28 – 28
sierpnia

Regaty Samotników Jezioro Dąbie JK LOK Szczecin

26 – 29
sierpnia

Sputnik Cup Bałtyk, Nexo JK Kamień Pomorski ORC, KWR

Puchar Sezonu KWR

Puchar Sezonu ORC

wsp. 1,25

04 – 05
września

Pożegnanie Lata Dziwnów Dziwnowskie Bractwo Żeglarskie

04 – 05
września

Regaty Przyjaźni Jezioro Dąbie JK AZS Szczecin ORC, KWR

Puchar Sezonu KWR

Puchar Sezonu ORC

wsp. 1,00

04 – 05
września

Dziwnów Cup Bałtyk, Dziwnów PSK 505, Klasa FD 505, FD

10 – 12
września

YKP Szczecin Cup Zalew Szczeciński YKP Szczecin ORC, KWR

Puchar Sezonu KWR

Puchar Sezonu ORC

wsp. 1,50 PBP

17 – 19
września

Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO Bałtyk, Dziwnów PSKO Optimist

18- 19
września

Międzynarodowe Regaty Jesienne Jezioro Dąbie SEJK Pogoń ORC, KWR

Puchar Sezonu KWR

Puchar Sezonu ORC

wsp. 1,00

18- 19
września

Open Polish 2021 – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Match Racingu – grade 2 Szczecin MT Partners, Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego match racing

25 – 25
września

Wyścig o Błękitną Wstęgę
Jeziora Dąbie
Jezioro Dąbie SEJK Pogoń

25 – 26
września

Puchar Polski Klasy 505 VI Jezioro Dąbie PSK 505 505

02 – 02
października

Regaty Winogronowe Zalew Kamieński JK Kamień Pomorski

02 – 03
października

Damskie Regaty
o Bukiet Jeziora Dąbie
Jezioro Dąbie JK AZS S

09 – 10
października

Oderman Cup Jezioro Dąbie Centrum Żeglarskie ORC, KWR

Puchar Sezonu KWR

Puchar Sezonu ORC

wsp. 1,00  PBP

09 – 09
października

Żeglarski Memoriał
im. Norberta Ohla
Jezioro Dąbie OSiR Goleniów

16 – 17
października

Nadzieja Sportu Jezioro Dąbie Centrum Żeglarskie

Opti, Laser,

29er

Żródło: www.zozz.org

 

Pin It on Pinterest