Na północ od wsi Czarnocin na obszarze Łąk Skoszewskich rozpościera się Park Natury Zalewu Szczecińskiego. Ta jedyna w swoim rodzaju w Polsce forma ochrony przyrody, została utworzona z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Wybrzeża.
Aby odzyskać minioną bioróżnorodność florystyczną i ornitologiczną terenu na teren parku sprowadzono koniki polskie i krowy Scottish Highland (szkocka wyżynna), których szczątki odnaleziono w wykopaliskach archeologicznych z VI w – właśnie ta rasa krów żyła na terenach nadbrzeżnych Zalewu Szczecińskiego już ponad 1000 lat temu. Koniki polskie są jedyną rodzimą prymitywną rasą koni wywodzącą się bezpośrednio od dzikich tarpanów, które doszczętnie wyginęły. Konik polski jest rasą, wyhodowaną wyłącznie przez Polaków, uznawaną obecnie za unikatowy relikt przyrodniczo-hodowlany.
Zwierzęta te pełnią rolę żywych, inteligentnych kosiarek, a do tego całym swoim urokiem i wrażeniem, jakie wywołuje wciąż rozrastające się stado, są niemałą atrakcją dla odwiedzających park turystów. W Czarnocińskim Parku poza konikami i krowami spotkać tu można wiele cennych, chronionych i rzadkich gatunków zwierząt i roślin, podziwiać krajobrazy i wypoczywać w ciszy zakłócanej śpiewem ptaków, szelestem drzew czy szumem wody.
Żeby dojechać do parku wystarczy skorzystać z rowerów dostępnych w wypożyczalniach na obu stepnickich przystaniach. Wyprawa rowerowa jest tym bardziej atrakcyjna z uwagi na przebiegającą przez Stepnicę trasę rowerową Wokół Zalewu Szczecińskiego, która w Parku wiedzie po wale przeciwpowodziowym.