PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • Żeglarze z Mrzeżyna uczcili Dzień Niepodległości
Żeglarze z Mrzeżyna uczcili Dzień Niepodległości Regaty z okazji Dnia Niepodległości Włącz widok pełnoekranowy

Żeglarze z Mrzeżyna uczcili Dzień Niepodległości

W porcie morskim Mrzeżyno odbyły się regaty z okazji Dnia Niepodległości. Żeglarze z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego "Błękitni" Grzybowo oraz Szkółki Żeglarskiej Mrzeżyno uczcili rocznicę odzyskania niepodległości organizując regaty żeglarskie.

Do tegorocznej rywalizacji na wodzie zgłosiło się aż 27 żeglarzy na 20 jachtach żaglowych, które zostały podzielone na klasy: OPTYMIST, LASER i ORION. Każda żaglówka została udekorowana biało-czerwoną flagą. Ceremonia otwarcia została poprzedzona wciągnięciem bandery polskiej na maszt, po czym nastąpiła odprawa sterników wszystkich jachtów. Po ostatniej kontroli sprzętu cała armada jachtów znalazła się na wodzie portu morskiego w Mrzeżynie.

Obsługa regat rozstawiła trasę regat na tzw. śledzia, czyli okrążenie dwóch boi umieszczonych na wodzie. Pogoda bardziej zachęcała do spaceru niż do żeglowania. Ostatecznie udało się rozegrać tylko trzy biegi, ponieważ na więcej zabrakło wiatru. Po żeglowaniu na wszystkich żeglarzy oraz kibiców czekał ciepły kulinarny poczęstunek.

Napisane przez Marta Dębek

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

займ на карту быстро