PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • Wystartowały 52. Etapowe Regaty Turystyczne!
Wystartowały 52. Etapowe Regaty Turystyczne! 52. edycja regat zgromadziła na starcie blisko 60 jachtów (fot. I.Kidacka) - SONY DSC Włącz widok pełnoekranowy

Wystartowały 52. Etapowe Regaty Turystyczne!

56 jachtów i blisko 200 żeglarzy wystartowało w sobotę w 52. Etapowych Regatach Turystycznych. Załogi mają za sobą już dwa etapy.

23 lipca od godziny 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie. Gospodarzami byli Burmistrz Polic Władysław Diakun, bardzo zaangażowany w organizację regat od wielu lat oraz Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Zalewski. To oni otworzyli regaty, a organizator regat Piotr Stelmarczyk dał komendę do postawienia bandery i odegrania hymnu państwowego, tradycyjnie tak zaczyna się regaty od ich początku, ponad pół wieku. Żeglarzom udanych regat życzył także Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, który pożeglował w regatach i Przewodniczący Rady Powiatu Polickiego Cezary Arciszewski.

Wcześniej o godz. 08.00 odbyła się odprawa kapitanów, na której Kapitan Portu Trzebież Radosław Pawlik poinformował żeglarzy o zasadach ruchu statków obowiązujących na tym akwenie a Sędzia Główny Regat Izabella Kidacka przekazała żeglarzom kilka praktycznych wskazówek.

I etapie 52. Etapowych Regat Turystycznych odbył się na trasie Trzebież - Świnoujście, a dokładniej pobliże główek wejściowych do Kanału Piastowskiego. Pogoda sprzyjała żeglarzom, zmienne wschodnie wiatry o sile 2 do 4 stopni w skali Beauforta spowodowały że zwycięzca etapu, jacht "Sharki" wpływał na metę z prędkością 8 węzłów. Kapitan jachtu "Sharki" Cezary Wolski zdobył "Błękitną Wstęgę Burmistrza Polic", kolejną nagrodę w swoim znakomitym żeglarskim, regatowym życiorysie. Zaczęła się wielka wakacyjna, żeglarska przygoda na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim.

W dniu 24 lipca odbył się już drugi wyścig 52 Etapowych Regat Turystycznych o "Błękitną Wstęgę Zatoki Pomorskiej". Zdobył ją Jacek Romanowski na jachcie "Bryza 33" z MKŻ Bryza w Stepnicy. Zaraz po nim na mecie stawili się Marcin Mrówczyński na "Antidotum" i Zdzisław Kos na "Low Budget".

W klasyfikacji w poszczególnych grupach zwyciężyli:
ORC - Jacek Romanowski na jachcie "Bryza 33"
KWR I - Marcin Mrówczyński na "Antidotum"
KWR II- Krzysztof Dąbrowski na "Trzecim"
KWR III- Marek Stoeck na "Rudziku"
OPEN I - Cezary Wolski na "Sharkim"
OPEN II- Stanisław Lenkiewicz na "Fujimo 55"
OPEN III- Krystian Łukaszewicz na "Wyklętym"

"Błękitną Wstęgę Zatoki Pomorskiej" oraz Puchary Prezydenta Świnoujścia dla zwycięzców w poszczególnych grupach wręczył Zastępca Prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka, znany ze swych sportowych zainteresowań, w tym żeglarskich, uczestnik Regat Unity Line. Pogoda nadal sprzyja żeglarzom, zdecydowane wiatry o sile do 4 stopni w skali Beauforta zapewniły szybką żeglugę.Oglądaj zdjęcia i śledź wydarzenia z regat na facebookowym profilu: >>> TUTAJ <<<

Relacjonuje Piotr Stelmarczyk

Napisane przez Tomasz

Zostaw komentarz

займ на карту быстро