PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • W Trzebieży ruszyły prace modernizacyjne

W Trzebieży ruszyły prace modernizacyjne

W czwartek do portu jachtowego w Trzebieży wpłynął ciężki sprzęt. To oznacza, że właśnie rozpoczęły się prace modernizacyjne w marinie.
W pierwszej kolejności wykonane będzie pogłębienie całego basenu jachtowego do 2,5 m, a w części dla większych jednostek do 3,5 m. Później nastąpi rozbiórka pirsu. Wstępnie inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2018 r. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem chcielibyśmy przyjąć pierwszych gości jeszcze w tym roku.

Prace postępują i odbudowa kultowej mariny oraz ośrodka szkoleniowego w Polsce jest coraz bliższa realizacji.

- Port jachtowy Trzebież, jako składnik majątku Polskiego Związku Żeglarskiego, musi odbudować swój mocno nadszarpnięty w ostatnich kilkunastu latach wizerunek. Modernizacja obiektu stanowi jeden z najważniejszych punktów na liście priorytetów naszej działalności. Obraliśmy kurs na rozwój polskiego żeglarstwa i nie zamierzamy z tego kursu zbaczać - przekazał za pośrednictwem ofcijalnej strony internetowej prezes Polskiego Związku Żeglarskiego, Tomasz Chamera.

Przypomnijmy, że projekt realizowany jest w oparciu o środki UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego przy znacznym udziale finansowym Polskiego Związku Żeglarskiego. W zakresie budowy ogrodzenia portu i części oświetlenia zewnętrznego inwestycja będzie realizowana we współpracy z władzami Gminy Police. Realizacja projektu pozwoli na konsolidację mariny w Trzebieży z Zachodniopomorskim Szlakiem Żeglarskim. Rozwiązania technologiczne zastosowane przy realizacji projektu promują najlepsze sprawdzone rozwiązania oraz spełniają wymogi wynikające z obowiązujących polskich i europejskich norm oraz przepisów ochrony środowiska. Projekt zakłada ponadto zastosowanie technologii i urządzeń spełniających normy ekologiczne Unii Europejskiej.

Według wstępnych założeń, w ramach projektu planowane jest wykonanie następujących prac:

- budowa ogrodzenia i oświetlenia terenu, budowa altany dla żeglarzy
- modernizacja budynku administracyjno-socjalnego
- pogłębianie basenów jachtowych
- modernizacja nabrzeża północnego i zachodniego
- budowa pomostu osłonowego i pomostów pływających
- wyposażenie nabrzeży w punkty poboru wody pitnej i energii elektrycznej wraz z oświetleniem pomostów
- utwardzenie placu do zimowania jachtów
- budowa punktu odbioru ścieków i wód zaolejonych ze zbiornikiem na wodę
- stanowisko mycia jachtów z odwodnieniem i separatorem
- modernizacja układu kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wykonanie nowego przyłącza wodociągowego

Źródło: PZŻ

Napisane przez Tomasz Matyśkiewicz

Zostaw komentarz

займ на карту быстро