PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • „Ulysses” już w sobotę w Szczecinie

„Ulysses” już w sobotę w Szczecinie

Po sześciu latach nieobecności w kraju jacht Ulysses wraca do macierzystego portu w Szczecinie. To właśnie na tej jednostce kapitan Mirek Lewiński opłynął świat.

To właśnie na tej jednostce kapitan Mirek Lewiński opłynął świat, szlakiem Władysława Wagnera. Przypomnijmy, że za tą swoją wokółziemską epopeję - w latach 2010-2014, częściowo z załogantami, częściowo samotnie - Mirek zebrał kilka prestiżowych nagród, w tym: II nagrodę Srebrny Sekstans Rejs Roku 2014; I Nagrodę Trawlery National Geografic Poland 2014; i Rejs Roku ZOZŻ'2014. Po zamknięciu Wielkiej Pętli w Las Palmas pozostawił tam jacht aż do sierpnia br., bywał w międzyczasie w Szczecinie, by w końcu załogowo ruszyć do kraju, mając za rufą blisko 50 tys. mil morskich!

Aktualnie są już w Kanale Kilońskim, na piątek przewidują wejście do Świnoujścia, a w sobotę do Szczecina. Właśnie na sobotę 1 października, na godz. 14.00, planowane jest małe koleżeńskie powitanie Mirka i jego jachtu, przy miejskiej kei przy Wałach Chrobrego, przed Mostem Trasy Zamkowej. Zapraszamy na tą okazję wszystkich żeglarzy i przyjaciół Mirka, media, i wszystkich zainteresowanych oceanicznymi przygodami szczecińskich żeglarzy.

Jacht można obejrzeć na www.rejswagnera.pl oraz www.ulysses.com.pl

Wiesław Seidler

Napisane przez Tomasz Matyśkiewicz

Zostaw komentarz

займ на карту быстро