PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • Szczecińskie bulwary na żeglarską nutę
Szczecińskie bulwary na żeglarską nutę Na szczecińskich bulwarach znów zapanuje żeglarsko-muzyczny klimat(fot. Centrum Żeglarskie) Włącz widok pełnoekranowy

Szczecińskie bulwary na żeglarską nutę

Muzyka na żywo wypełni w piątek i sobotę szczecińskie nabrzeża w centrum miasta. Na pływającej scenie przy Bulwarze Piastowskim zagrają m.in. Stary Szmugler i Sklep z Ptasimi Piórami.

Inicjatywa Centrum Żeglarskiego opiera się - po prostu - na chęci skorzystania z ostatnich dni lata. Idea jest prosta - umilenie czasu spacerowiczom i gościom spędzającym czas na bulwarach.

Scena na wodzie zlokalizowana przy Bulwarze Piastowskim, pomiędzy Mostem Długim a Trasą Zamkową, sprawdziła się już przy finale regat The Tall Ships Races i Dniach Odry. Tym razem muzykowanie odbędzie się bez specjalnej okazji. Wiele zależy od pogody, ale wszystko wskazuje na to, że nie pokrzyżuje ona koncertowych planów.

W piątek, 15 września, na scenie pojawią się aż trzy zespoły
* 17.30 - 18.30 > KLEZMAFON
* 19.00 - 20.30 > STARY SZMUGLER
* 21.00 - 22.00 > SKLEP Z PTASIMI PIÓRAMI

W sobotę, 16 września, zagrają z kolei:
* 17.30 - 18.30 > EMERALD
* 19.00 - 20.15 > AFTER BLUES

The Klezmafon - zespół wykonujący muzykę "world music" z elementami improwizacji. Muzyczne inspiracje czerpie z szeroko pojętych brzmień orientu.

Start Szmugler -powstał w 2002 roku. Założony przez członków grupy 'Kilwater' inspirował się muzyką z dawnych pokładów a poszukiwanie nowych kierunków muzycznych pchnęło zespół w kierunku grania muzyki określanej jako 'folk-rock'.

Sklep z Ptasimi Piórami - zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Jego współtwórcą i liderem jest Ryszard Leoszewski - kompozytor, piosenkarz, pedagog, laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin i jego Honorowy Ambasador. Każdy koncert zespołu, to niepowtarzalne spotkanie z radosną muzyką i mądrymi tekstami.

Emerald - szczecińska grupa założona w 1991 roku, grająca muzykę z pogranicza folku, rocka i punk rocka. Ich styl wywodzi się z klimatów "barowych", kojarzonych z takimi zespołami jak The Pogues czy The Mahones. Pierwsza albumy zespół zrealizował i wydał własnymi siłami, a następnie związał się ze szczecińską wytwórnią Jimmy Jazz Records.

After Blues - szczeciński duet, brzmiący co najmniej jak trio. Ponadprzeciętną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal). Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek - wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

Napisane przez Tomasz Matyśkiewicz

Zostaw komentarz

займ на карту быстро