PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • Regatowe zakończenie sezonu w Centrum Żeglarskim
Regatowe zakończenie sezonu w Centrum Żeglarskim (fot. Centrum Żeglarskie) Włącz widok pełnoekranowy

Regatowe zakończenie sezonu w Centrum Żeglarskim

Już w najbliższą sobotę, opuszczeniem bandery i regatami zakończony zostanie tegoroczny sezon w szczecińskim Centrum Żeglarskim.
Do wspólnych podsumowań zapraszamy podopiecznych CŻ z rodzinami, członków sekcji, miłośników żagli i wodniaków - po prostu wszystkich przyjaciół Centrum Żeglarskiego!

Spotykamy się w najbliższą sobotę, 21 października, na przystani przy ul. Przestrzennej 19. O godz. 11.45 pod masztem na placu apelowym podsumujemy miniony sezon i nakreślimy plany na przyszłość. Następnie uroczyście opuścimy banderę, która przez ostatnie miesiące dumnie powiewała na maszcie przy kejach pełnych jednostek. Nie zabraknie (tradycyjnego!) występu maluchów z zaprzyjaźnionego przedszkola "Żagielek". Tegoroczną nowością będą wyróżnienia przyznawane przez instruktorów - opiekunów poszczególnych sekcji. W roku bieżącym wyróżnienia dostaną młodzi żeglarze, którzy dali się poznać jako zapaleni sportowcy, pracowici załoganci, godni zaufania koledzy.

Po części oficjalnej przyjdzie czas na szaleństwa na świeżym powietrzu. Najmłodszych zaprosimy do wspólnych gier i zabaw, zaś wszystkich - bez wyjątku - do biesiadowania przy ognisku z kiełbaskami. W Centrum Żeglarskim zakończenie sezonu nie może się udać bez ogniska - to stały punkt programu uwielbiany przez wszystkich.

Podczas kończącego sezon weekendu nie zabraknie sportowych zmagań na wodzie. Opuszczenie bandery nie oznacza przecież pożegnania z pływaniem. 21 i 22 października na wodach Jeziora Dąbie odbędą się Regaty Nadzieja Sportu w klasie LASER 4,7, Standard, Radial oraz w klasie Optimist.

Laser to nazwa licznej serii typów jachtów regatowych. Laser to tzw. Monotyp stoczniowy, a więc łódź produkowana przez jednego producenta, który dba o zgodność poszczególnych egzemplarzy. Jak największe zbliżenie monotypów danej klasy do identyczności ma zapewnić, podczas zawodów sportowych, ocenę wyłącznie umiejętności żeglarzy.

Jacht Optymist skonstruowany został w roku 1947. Jest to niewielka, jednoosobowa jednostka o wadze 35 kg i długości maksymalnej 2,32 m. Z uwag na swoje niewielkie gabaryty lubiana i wykorzystywana przez dzieci i młodzież. Regaty na optymistach nie urągają wyścigom na innych jednostkach. Najmłodsi zawodnicy, podobnie jak ich starsi koledzy na większych jachtach, samodzielnie odpowiadają za sterowanie, kurs, ustawienie żagla i. wybieranie wody przy silniejszym wietrze.

PROGRAM REGAT

Sobota, 21.10.2017
* 11.45 - otwarcie regat połączone z uroczystością zakończenia sezonu;
* 12.40 - odprawa trenerów, zawodników;
* 13.30 - gotowość startowa do pierwszego wyścigu (przewidziane jest rozegranie dwóch wyścigów pierwszego dnia).

Niedziela, 22.10.2017

* 11.00 - gotowość startowa do pierwszego wyścigu dnia (przewidziane jest rozegranie trzech wyścigów drugiego dnia)
* 15.00 - zakończenie regat.

Więcej informacji: CENTRUM ŻEGLARSKIE

Napisane przez Tomasz

Zostaw komentarz

займ на карту быстро