PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • Pogoria na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim
Pogoria na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim Po dotarciu do Bremerhaven Pogoria weźmie udział w zlocie żaglowców Sail Bremerhaven 2015 (fot. fb STS Pogoria) Włącz widok pełnoekranowy

Pogoria na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim

STS Pogoria od piątku cumuje w Świnoujściu. Jednostkę można oglądać przy nabrzeżu Władysława IV na wysokości Kapitanatu Portu.

Jednostka przypłynęła na zaproszenie Miasta, a bezpłatne miejsce do cumowania w ramach dobrej współpracy zapewnia Fairplay Polska. W piątek Pogorię będzie można zwiedzać. Trwa jeszcze ustalanie godzin.

Po wizycie w Świnoujściu żaglowiec płynie na Sail Bremerhaven, a potem na Sail Amsterdam. Stamtąd z kolei w rejs do Włoch. Na pokładzie znajduje się 51 osób, z czego 43 to młodzi adepci żeglarstwa z całej Polski.

Pogorię wybudowano w 1980 roku. To żaglowiec szkolny. Jego armatorem jest The Sail Training Association Poland. Statek ma 47 metrów długości i 8 metrów szerokości, posiada ożaglowanie typu barkentyna o powierzchni 1000 m2 (razem 15 żagli na trzech masztach, w tym jeden maszt z żaglami rejowymi). Żaglowiec jest wyposażony w pomocniczy silnik napędowy ma moc 255 kW.

UM Świnoujście

Napisane przez Tomasz

Zostaw komentarz

займ на карту быстро