PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • NorthEast Marina: duże zainteresowanie żeglarzy
NorthEast Marina: duże zainteresowanie żeglarzy Nowa marina w Szczecinie z pewnością będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem - Szczecin 13.06.2015 BTSR 2015 Świeto żaglowców na Wałach Chrobrego i Łasztowni Fot. Dariusz Gorajski Włącz widok pełnoekranowy

NorthEast Marina: duże zainteresowanie żeglarzy

Za kilka tygodni ruszy pierwszy pełny sezon w porcie na Wyspie Grodzkiej. Jak zapewniają jej zarządcy: marina zacznie się zapełniać jachtami.

Już 15 żeglarzy zdecydowało się pozostawić w sezonie swoje jachty i motorówki porcie. Kolejnych kilkunastu zapoznaje się obecnie z dokumentami.

- Zainteresowanie miejscami postojowymi w jednej z najnowocześniejszych przystani jachtowych w Polsce jest duże - mówi Tomasz Owsik Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej - Już od kilku miesięcy żeglarze kierują do nas swoje zapytania dotyczące zasad i cen cumowania w marinie i dokonują wstępnych rezerwacji.

Efektem działań zarządców mariny są pierwsze podpisane umowy. Na żeglarzy czeka atrakcyjna oferta postojową. Miejsce i nowoczesne wyposażenie mariny przemawiają za pozostawianiem swojej jednostki pomiędzy Wyspą Grodzką i Łasztownią. Do dyspozycji żeglarzy jest 49 miejsc rezydenckich i 25 miejsc dla gości odwiedzających. Pierwsza jaskółka czyniąca wiosnę już się pojawiała.

- Przy jednej z kej stoi już jacht o długości 18 metrów. Jest to jedna z większych jednostek, jakie może przyjąć port - dodaje Tomasz Owsik- Kozłowski - Zgodnie z deklaracją właściciela pozostanie on w Szczecinie przez około 1 miesiąc, z przerwami na rejsy po okolicy.

Pozostałe jednostki cumować będą w różnych okresach, w zależności od deklaracji. Będą to łodzie motorowe i jachty. Jedno miejsce zarezerwowane jest nawet dla skutera wodnego.

Cennik opłat postojowych określony został Uchwałą Rady Miasta Szczecin i kształtuje się następująco:
- 5 zł za 1 metr bieżący jednostki pływającej za pierwsze 30 dni postoju / doba, - 4 zł za 1 metr bieżący jednostki pływającej od 31 do 90 dnia postoju / doba,
- 3,75 zł za 1 metr bieżący jednostki pływającej od 91 dnia postoju / doba.

Dodatkowo właściciele jednostek będący mieszkańcami Szczecina oraz osoby prawne lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej mające siedzibę w Szczecinie uiszczą opłatę przystaniową obniżoną o 30%.

Uroczyste rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w NorthEast Marina Szczecin zaplanowane jest na 30 kwietnia.

Napisane przez Tomasz

Zostaw komentarz

займ на карту быстро