PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • Nieoficjalne wyniki regat o Puchar Mariny Kamień Pomorski

Nieoficjalne wyniki regat o Puchar Mariny Kamień Pomorski

Zakończył się drugi dzień regat o Puchar Mariny Kamień Pomorski. Przedstawiamy nieoficjalne wyniki po 6 wyścigach w klasie 505 i po 4 wyścigach w klasie FINN.

Po dwóch dniach zmagań w klasie 505 pierwsze miejsce utrzymała załoga Jarosław Grabowski, Michał Olko. W klasie Finn, dla której sobota była pierwszym dniem wyścigów prowadzi Bogusław Nowakowski w KW Garland LOK.

Zalew Kamieński to doskonały akwen regatowy. Kolejny raz przekonali się o tym żeglarze klasy 505 i Finn. W sobotę przy wietrze 3-4B rozegrano zaplanowane na ten dzień cztery wyścigi. Co ciekawe w oddalonym o 2Mm Dziwnowie wiatru było znacznie mniej. Wynika to ze specyficznych warunków termicznych. Mierzeja oddzielająca Zalew Kamieński od Bałtyku jest „za cienka” aby wytworzyć własną bryzę. W efekcie znacznie silniejsza, spotęgowana bryza pojawia się w głębi lądu fundując żeglarzom w Kamieniu Pomorskim idealne warunki do regat. To właśnie to zjawisko było powodem przeniesienia swego czasu Pucharu Polski w Formule Windsurfing i Funboard z Dziwnowa do Kamienia Pomorskiego. Tu po prostu zawsze wieje, albo inaczej – rzadko nie wieje, statystycznie tylko 7 dni w roku!

Marina Kamień Pomorska od początku projektowana była z myślą o organizacji dużych imprez żeglarskich. Pomimo stacjonujących tu obecnie ponad 150 jachtów nie ma konfliktu pomiędzy rezydentami, gośćmi, turystami na brzegu i żeglarzami startującymi w regatach. Każdy ma swoją strefę.

Wyniki

Galeria

Napisane przez Marta Dębek

Zostaw komentarz

займ на карту быстро