PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • Niecodzienne regaty w Centrum Żeglarskim
Niecodzienne regaty w Centrum Żeglarskim (fot. Centrum Żeglarskie) Włącz widok pełnoekranowy

Niecodzienne regaty w Centrum Żeglarskim

Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Sterowanych Radiowo odbędą się już w najbliższy weekend w szczecińskim Centrum Żeglarskim przy ul. Przestrzennej 19.

Widowisko w wykonaniu żeglarzy/modelarzy odbędzie się oczywiście na Jeziorze Dąbie.

Organizatorami mistrzostw są Centrum Żeglarskie i grupa Radiojachting Szczecin, która specjalizuje się projektowaniem i budowaniem jachtów zdalnie sterowanych w klasie F5-E. Oznacza to, że modele, które w sobotę i niedzielę wypłyną na szczecińskie wody mają kadłub o długości 1 metra.

Jachty zbudowane są głównie z włókna szklanego a sterowane są za pomocą łączności radiowej. Cała zabawa polega na tym, że jachty napędzane są jedynie siłą wiatru. W zawodach obowiązują przepisy takie same jak w dużym jachtingu - zawodnicy pływają na podobnych trasach, tylko w skali "mikro" - by można było dostrzec modele, stojąc na brzegu.

Wyścigi modeli sterowanych radiowo to ciekawa i rozwojowa dyscyplina, która uczy sportowej rywalizacji i cierpliwości. Prócz tego, w opinii członków grupy, może bardzo pomóc w zrozumieniu zasad żeglowania młodym adeptom tego sportu.

Radiojachting Szczecin bierze udział w zawodach, które odbywają się na terenie całej Polski i za granicami naszego kraju.Kontakt do organizatorów z ramienia Radiojachtingu:
Jan Milewski - 694 858 693
Andrzej Wypij - 639 227 525

Napisane przez Tomasz Matyśkiewicz

Zostaw komentarz

займ на карту быстро