PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • MMPSKO: Dziwnów przyjazny dla optymistów
MMPSKO: Dziwnów przyjazny dla optymistów (foto: @Wilku/http://dziwnow4sailing.org) Włącz widok pełnoekranowy

MMPSKO: Dziwnów przyjazny dla optymistów

Dziwnów ponownie był areną Międzynarodowych Mistrzostw PSKO, czyli jednej z najważniejszych imprez żeglarskich w klasie Optimist w Polsce i Europie.

Trzy dni rywalizacji na Bałtyku zakończono na siedmiu wyścigach dla Złotej grupy i sześciu dla pozostałych grup. Warunki były skrajnie różne. Pierwszy dzień był udany tylko dla najbardziej doświadczonych zawodników. Silny wiatr na akwenie i wysoka fala pokonała wielu regatowców.

Drugi dzień był całkowicie inny. Tym razem wiatr był słabszy i warunki sprzyjały całej stawce, która przyjechała do Dziwnowa. Ostatni dzień zapowiadał się kiepsko pod względem wiatru, ale udało się rozegrać jeden wyścig dla wszystkich grup a dwa dla grupy Złotej.

Na uroczystym zakończeniu regat cenne i atrakcyjne nagrody odebrali najlepsi zawodnicy w swoich klasyfikacjach. Wśród wszystkich zawodników zostały rozlosowane nagrody w formie drobnego sprzętu i gadżetów. Każdego dnia po zakończeniu rywalizacji na wodzie na zawodników czekał poczęstunek przygotowany przez organizatora.

Wyniki, galerie, szczegóły regat….Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO to jedna z najważniejszych imprez żeglarskich w klasie Optimist w Polsce i Europie. Od lat cieszy się dużym uznaniem i niesłabnącym prestiżem, ściągając na każdą ze swoich edycji liczne grono zawodników z kraju i zagranicy. Biorąc pod uwagę fakt, iż klasa Optimist jest najpopularniejszą na świecie klasą żeglarską, regatom rozgrywanym w tej klasie każdorazowo towarzyszy duże zainteresowanie mediów i środowisk żeglarskich.

Główną bazą regat ponownie była Marina Dziwnów (Port Jachtowy położony przy ulicy Żeromskiego 30). To sprawdzony już w tego typu przedsięwzięciach obiekt. Tutaj znajdowało się centrum wydarzeń podczas Mistrzostw Świata w klasie Laser Radial w roku 2014 czy Mistrzostw Świata w klasie Opitmist w roku 2015. Tutaj także od dwóch sezonów obywają się już Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO.

Źródło: psko.pl/dziwnow4sailing.org

Napisane przez Tomasz

Zostaw komentarz

займ на карту быстро