PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • Jeden z największych żaglowców świata w Świnoujściu
Jeden z największych żaglowców świata w Świnoujściu STS Kruzenshtern ponownie będzie można podziwiać w Świnoujściu Włącz widok pełnoekranowy

Jeden z największych żaglowców świata w Świnoujściu

Po raz kolejny rosyjski STS Kruzenshtern wpłynie na Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Już za kilka dni żaglowiec zawinie do portu w Świnoujściu.

Wizyta jednego z trzech największych żaglowców świata rozpocznie się w piątek 1 kwietnia. Jednostkę będzie można za darmo zwiedzać do niedzieli. Kruzenshtern będzie można zwiedzać w piątek i w sobotę od godz. 11.00 do godz. 18.00, a w niedzielę 11.00 – 17.00.

Kruzenshtern to czteromasztowa jednostka zbudowana w 1926 roku w niemieckiej stoczni J. C. Tecklenborg w Wesermünde. Statek pływał jako żaglowiec towarowy, przywożąc saletrę na trasie Chile – Europa. Obok Siedowa i Royal Clippera jeden z trzech największych żaglowców na świecie. Całkowita długość statku to 114,4 metrów, a wysokość masztów wynosi 51,3 metry. Nazwa Kruzensztern pochodzi od nazwiska dowódcy pierwszej rosyjskiej wyprawy dookoła świata, która odbyła się na początku XIX wieku. Obecnie pływa jako statek szkolny rybołówstwa. Jego portem macierzystym jest Kaliningrad.

Napisane przez Tomasz Matyśkiewicz

Zostaw komentarz

займ на карту быстро