PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • Gryfino i rozlewiska Odry bliżej turystów
Gryfino i rozlewiska Odry bliżej turystów Z pokładu można podziwiać urokliwą okolicę Gryfina (fot. Radio Szczecin) Włącz widok pełnoekranowy

Gryfino i rozlewiska Odry bliżej turystów

To właśnie tutaj zaczyna się Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Gryfino i rejony Odry Wschodniej można dziś doskonale poznać dzięki rejsom statkiem turystycznym.

25-metrowa jednostka codziennie, przynajmniej trzy razy wypływa z gryfińskiego nabrzeża i kursuje po Odrze Wschodniej do okolic Żabnicy lub Widuchowej.

- Bardzo dobrze, że jest statek którym będzie można zwiedzić rozlewiska Odry, podziwiać przyrodę i ptactwo. Myślę, że jest to świetny pomysł na czas letni. - Mamy aparat. Jakąś pamiątkę chcemy sobie zostawić z tej atrakcji - mówią pasażerowie.

- Statek został zbudowany dwa i pół roku temu. Bardzo nowoczesny, naszpikowany elektroniką. Ma bardzo silne silniki - 230 koni mechanicznych - mówi kapitan Tadeusz Rachudała.

Statek może zabrać jednocześnie na pokład niemal 100 osób. Do wyboru są dwa rodzaje rejsów: godzinny lub dwugodzinny. Do kiedy statek zostanie w Gryfinie? To zależy od zainteresowania mieszkańców i turystów. Jak zdradził naszemu reporterowi kapitan "Zefiru", załoga ma plan aby w sierpniu zabrać pasażerów z Gryfina aż do Kostrzyna nad Odrą na festiwal Woodstock.

Więcej: RADIO SZCZECIN
Tekst/foto: Radio Szczecin

Napisane przez Tomasz

Zostaw komentarz

займ на карту быстро