PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
Dynamiczny morski etap ERT 51 Etapowe Regaty Turystyczne dzień 3 (fot M Korneszczuk) 0014 Włącz widok pełnoekranowy

Dynamiczny morski etap ERT

Poniedziałkowy, zaplanowany na 20 lipca, etap regat to morski wyścig na trasie Świnoujście – Dziwnów. W roku 2014 nie odbył się ze względu na zbyt silny wiatr oraz trudne warunki w wejściu do Portu Dziwnów. Również w tym roku wiatr pustoszył Pomorze Zachodnie i całą Polskę.

Prognozy zapowiadały silne wiatry do 8 stopni w skali Beauforta. Stąd też decyzja o przesunięciu startu na godzinę 15.00. Zasadniczą osobą w tych ustaleniach była pani kapitan Portu Dziwnów Edyta Miśkowiec-Trawniczek. Informacje przekazane przez pani kapitan uspokoiły organizatora i Sędziego Głównego, wyścig wystartował. Pierwsi żeglarze wykorzystali dokładnie koniunkturę resztki silnego wiatru zachodniego, rzędu 4 stopni w skali Beauforta. Wolniejsze jednostki trafiły na zdecydowanie słabe wiatry. Stąd duża rozpiętość czasowa miedzy pierwszymi, którzy linię mety przepłynęli około godziny 17-tej i ostatnimi płynącymi przez metę po godzinie 20-tej.

Na końcu wyścigu, tradycyjnie na wszystkich czekał Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak. Poczęstunek i puchary były zakończeniem wyścigu.

W poszczególnych grupach zwyciężyli:

  • Grupa I ORC kpt. Marcin Mrówczyński jacht „Antidotum”
  • Grupa II ORC kpt. Krzysztof Krygier jacht „Bluefin II”
  • Grupa I KWR kpt. Marcin Mrówczyński jacht „Antidotum”
  • Grupa II KWR kpt. Bronisław Zimnicki jacht „Lively”
  • Grup III KWR kpt. Krzysztof Krygier jacht „Bluefin II”
  • Grup I Open kpt. Janusz Skrzecz jacht „Guesswork”
  • Grupa II Open kpt. Marek Piotrowski jacht „Drom”

Napisane przez Marta Dębek

Zostaw komentarz

займ на карту быстро