PL EN DE
займ на карту срочно без отказа

Bezpieczniejsze podejście do portu

Warta kilkadziesiąt milionów inwestycja została zakończona sukcesem. W Porcie Mrzeżyno pracę rozpoczęły trzy nowe jednostki. Poprawią między innymi wejście do portu.

Mątwa, Drętwa i Kalmar to trzy nowe, wyprodukowane w Polsce jednostki przygotowane do pracy w Mrzeżynie. Ich zadaniem będą prace zaopatrzeniowe oraz techniczne w obszarze ujścia Regi.

Znaczącym jest fakt, że są to polskie jednostki, wyprodukowane przez polskiego producenta. Taka inwestycja jak ta tutaj, to wysiłek nie jednej organizacji. Potrzeba dobrej współpracy pomiędzy samorządem, podmiotami prywatnymi i instytucjami. Przed nami kolejne inwestycje - powiedział Burmistrz Zdzisław Matusewicz.

Wśród licznie zaproszonych na tę uroczystość gości znaleźli się między innymi Andrzej Borowiec Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie, Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski, Jarosław Łojko z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie oraz Burmistrz Trzebiatowa Zdzisław Matusewicz.

Jesteśmy świadkami kolejnej inwestycji w mrzeżyńskim porcie , ja się cieszę, że możemy być dumni z tego jak Mrzeżyno się rozwija. Budżet tej inwestycji to kilkadziesiąt milionów złotych, sumy padały naprawdę duże, równe budżetowi miasta Trzebiatowa. […] Są trzy nowe jednostki dla których portem macierzystym jest Port Mrzeżyno. Mają one służyć poprawie wejścia do portu i bezpieczeństwu. Co prawda wszystkim nam się marzy aby postawić kropkę nad i, aby doprowadzić inwestycje do końca czyli przebudować wejście do portu. […] w następnej perspektywie mam nadzieję, że uda nam się to osiągnąć – powiedział Tomasz Konstanty Oświęcimski.

Źródło: temat.info

Napisane przez Marta Dębek

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

займ на карту быстро