PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • „Bakista Cup” – dzień pierwszy
„Bakista Cup” – dzień pierwszy Statek Komisji Sędziowskiej Olander Włącz widok pełnoekranowy

„Bakista Cup” – dzień pierwszy

Pierwszy dzień zmagań III Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup przebiegł nie bez problemów spowodowanych warunkami atmosferycznymi.

Pierwszy dzień regatowych zmagań III Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup rozpoczął się od mocnego akcentu w postaci wiatru o sile 5-6 w skali Beauforta i fali do 2 metrów. W tej sytuacji próba rozpoczęcia wyścigu zakończyła się jego przełożeniem na godzinę 15.00. Żeglarze przyjęli to z pełnym zrozumieniem, w tych warunkach kotwiczenie i ustawianie boji linii mety to potencjalnie duże problemy i ewentualne awarie.

O godzinie 15.00 zgodnie z prognozą wiatr osłabł do 3-4 w skali Beauforta i rozpoczęliśmy dynamiczny wyścig. Najszybsze jachty płynęły z prędkościami rzędu 7 -9 węzłów. W tej sytuacji 16 milowa trasa do Dziwnowa pierwszemu na mecie jachtowi "Bryza 33" z kpt. Jackiem Romanowskim zajęła 2 godziny 19 minut.

Ostatni na mecie mieli już zupełnie inne warunki, po prostu flauta, wydmuchało się i już. Dziwnów, gospodarz ubiegłorocznych mistrzostw świata w laserach i tegoroczny gospodarz mistrzostwa świata w optymistach przyjął nas bardzo serdecznie. Burmistrz Grzegorz Jóźwiak wręczył puchary zwycięzcom w poszczególnych grupach.

W grupie ORC zwyciężył kpt. Jacek Romanowski na "Bryzie 33", w grupie KWR kpt. Marcin Mrówczyński na "Antidotum", a w grupie Open kpt. Wiesław Łącki na "Goingu"

W poniedziałek, 29 czerwca, etap Dziwnów - Kołobrzeg.Piotr Stelmarczyk

Napisane przez Tomasz Matyśkiewicz

Zostaw komentarz

займ на карту быстро