PL EN DE
займ на карту срочно без отказа
52. ERT dobiegły końca Załoga Bryzy 33 znów świetnie spisała się podczas kolejnej edycji ERT (fot. M.Myłka) Włącz widok pełnoekranowy

52. ERT dobiegły końca

W niedzielę w Porcie Trzebież zakończyły się 52. Etapowe Regaty Turystyczne po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Na trasie regat nie zabrakło sportowej rywalizacji i przede wszystkim...dobrej zabawy.

Wystartowało 55 jachtów i 200 żeglarzy. Zakończenie prowadził Komandor YACHT KLUBU POLSKI SZCZECIN Marcin Raubo. Regaty podsumowali także Burmistrz Polic Władysław Diakun oraz Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Zalewski. Za wieloletnie znakomite wspieranie Etapowych Regat Turystycznych nagrodę Fair Play Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie Andrzeja Borowca otrzymał Burmistrz Polic Władysław Diakun. To prawdziwy stały "Dobry Duch tych regat", dzięki zaangażowaniu organizacyjnemu i finansowemu Polic regaty ciągle funkcjonują i również mają swoją przyszłość. A rozpoczęcia i zakończenia regat bez Burmistrza Władysława Diakuna po prostu nie byłoby w obecnej formie. To również Police ufundowały bardzo wiele nagród - za etap Trzebież-Świnoujście, za etap Stepnica - Trzebież, dla wszystkich dzieci, dla jedynej Kobiety - Kapitan Anny Kanieckiej-Mazurek z jachtu "Polan", a nawet dla wszystkich psów-załogantów.

W 52 Etapowych Regatach Turystycznych w klasyfikacji w poszczególnych grupach zwyciężyli:
ORC - Jacek Romanowski na "Bryzie 33"
KWR I - Marcin Mrówczyński na "Antidotum"
KWR II- Andrzej Sokołowski na "Orsonie"
KWR III- Marek Stoeck na "Rudziku"
OPEN I - Radosław Okiński na "Mescalero"
OPEN II- Miroslaw Wójcik na "Bella Trix"
OPEN III- Krystian Łukaszewicz na "Wyklętym"

Zwycięzcy oraz załogi z II i III miejsca w grupach otrzymali nagrody główne od firmy "Pantaenius" Ubezpieczenia jachtów. Później długie losowanie mnóstwa nagród, głównie od Polic, "Pantaeniusa" i "Teknos Oliva"oraz organizatora łódzkich targów Boatshow - firmy Interservis. Były też bony na produkty Eljachtu Elektrotechnika i Elektronika Jachtowa oraz Teknos Oliva Farby Jachtowe. Red. Krzysztof Dziedzic z Telewizji Polska, relacjonujący wiele regat od wielu lat, zapewnił relacje telewizyjną z zakończenia, którą w dniu 31 lipca o godz. 18.30 i 21.45 nadała TVP 3 Szczecin. Red. Andrzej Kutys zapewnił relację radiową w Radiowej Szkole pod Żaglami w Polskim Radio Szczecin 31 lipca o godz. 21.00. A red. Andrzej Gedymin napisze o zakończeniu 52 ERT w dzisiejszym, 1 sierpnia w "Kurierze Szczecińskim".

Warto podkreślić, że przez całe regaty pogoda sprzyjała żeglarzom, wiatry o sile do 1 - 4 stopni w skali Beauforta oraz wysoka temperatura i słońce, to była wspaniała letnia,wakacyjna, żeglarska przygoda i spotkanie z przyjaciółmi.

Oglądaj zdjęcia i śledź wydarzenia z regat na facebookowym profilu: >>> TUTAJ <<<

FOTO z 52.ERT - M.Myłka >>> TUTAJ <<<

Relacja: Piotr Stelmarczyk

Napisane przez Tomasz Matyśkiewicz

Zostaw komentarz

займ на карту быстро